II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

02.01.2022

Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym. Przeto i ja, usłyszawszy o waszej wierze w Pana Jezusa i o miłości względem wszystkich świętych, nie zaprzestaję dziękczynienia, wspominając was w moich modlitwach. [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego. [Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych. (Ef 1, 3-6. 15-18)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne planowana na dzisiaj akcja Kolędnicy Misyjni zostaje odwołana.
 2. Decyzją Biskupa Bydgoskiego, Krzysztofa Włodarczyka, zbliżającą się Kolędę, w trwającym czasie pandemii, podobnie jak w zeszłym roku, zastąpimy spotkaniami w kościele na wieczornych Mszach św. Odbywać się będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Modlitewne spotkania rozpoczniemy od najbliższego poniedziałku. Program Mszy św. dla poszczególnych ulic zamieszczony jest w wydrukowanych ogłoszeniach oraz w gablocie ogłoszeń.
 3. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbędzie się w późniejszym czasie.
 4. W czwartek obchodzimy w liturgii Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną Świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na misje. W tym dniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, czas naszej szczególnej modlitwy o dar licznych i świętych powołań do pracy kapłańskiej zakonnej i misyjnej.
 5. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek. Po porannej Mszy św. udamy się do wcześniej zgłoszonych chorych. Po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 nabożeństwem różańcowym. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament w konkretnej godzinie czuwania, mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni. Osób adorujących potrzeba znacznie więcej niż zwykle i dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się one na konkretną godzinę nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 6. Najbliższy termin bierzmowania w naszej Parafii planowany jest na 12. maja br. podczas Mszy św. o godz. 18.30. Przystąpi do niego młodzież z klasy I szkoły średniej. Spotkanie przygotowujących do tego sakramentu odbędzie się po feriach.
 7. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 8. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.
 9. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do środy oraz w piątek od godz. 10.00 do 12.00. W najbliższy czwartek Biuro Parafialne będzie zamknięte.
 10. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 11. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 12. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odszedł z tego świata śp. Stefan Gliszczyński. W ubiegłym roku z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał 61 osób, a na naszym cmentarzu parafialnym pochowano149 zmarłych.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH 2022 – MSZA ŚW. ZA PARAFIAN

Z POSZCZEGÓLNYCH ULIC NASZEJ PARAFII

 

Data

 

Ulice

 

 

03.01. pn.

Plażowa, Wiosenna, Letnia, Jesienna, Przedwiośnie i Kościerska

04.01. wt.

Wejherowska, Ślesińska, Kartuska, Biłgorajska i Wolińska

05.01. śr.

Krośnieńska, Strzegowska, Sztumska i Kwidzyńska

07.01. pt.

Tczewska, Grajewska, Głogowska i Spacerowa

10.01. pn.

Pszczyńska, Suwalska, Modlińska, Przemyska, Świdnicka i Oleśnicka

11.01. wt.

Polanicka, Katowicka, Dęblińska, Radomska i Jędrzejowska

12.01. śr.

Orzechowa, Owocowa, Daktylowa, Morelowa, Krzywa i Mahoniowa

13.01. czw.

Nakielska (parzysta i nieparzysta)

14.01. pt.

Podnóże, Hrubieszowska, Białobłocka, Kokosowa i Malinowa

17.01. pn.

Czorsztyńska, Krokusowa, Fiołkowa, Wiklinowa, Jałowcowa i Grzybowa

18.01. wt.

Sosnowa, Palisandrowa, Akacjowa, Hebanowa, Porzeczkowa i Paprocia

19.01. śr.

Wiśniowa, Truskawkowa, Czereśniowa, Szczytowa i Jeżynowa

20.01. czw.

Maciaszka, Makowa i Bluszczowa

21.01. pt.

Jagodowa, Poziomkowa, Borówkowa i Brzoskwiniowa

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY ZA WAS, WASZE RODZINY,

WASZYCH BLISKICH I W INTENCJACH, KTÓRE DLA WAS SĄ WAŻNE,

A SĄ ONE ZGODNE Z WOLĄ BOŻĄ.

 

Zaproszenie Biskupa Bydgoskiego

Drodzy Diecezjanie! 

Serdecznie zapraszam mieszkańców Bydgoszczy oraz wszystkich mieszkańców naszej diecezji do udziału w IX Bydgoskim Orszaku Trzech Króli. Bardzo się cieszę, że możemy w ten piękny i radosny sposób przeżywać Święto Objawienia Pańskiego.  

6 stycznia 2021 r. Kacper, Melchior i Baltazar podążą za gwiazdą na spotkanie ze Świętą Rodziną. Towarzyszyć im będą kolorowe orszaki dworzan. Przemarsz zakończy się przy Stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Przejściu Orszaku towarzyszyć będzie wspólne śpiewanie kolęd. 

Hasło  tegorocznego Orszaku  brzmi: „Dzień dziś wesoły”.  Wesoły i radosny nastrój kolędy ma mam pokazać jak radośnie i głęboko powinniśmy przeżywać święta, w jaki sposób dzielić się tą radością z innymi, którą napełniliśmy się podczas świąt. 

Zachęcam wszystkich, szczególnie dzieci, do przygotowania strojów i wcielenia się w role odpowiadające opisom ewangelicznym i ludowej tradycji: aniołów, dwórek, rycerzy i pastuszków. Dzięki przebraniu jest się nie tylko widzem ale także aktorem w tym ulicznym przedstawieniu. 

Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się modlitwą Anioł Pański o godz. 12.00 na Starym Rynku, a zakończy Pokłonem Dzieciątku Jezus w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo. Barwny pochód przejdzie ulicami: Mostową, Focha, Gdańską, Krasińskiego, Markwarta, AL. Ossolińskich. Po zakończeniu przedstawienia ok godz. 13.00 rozpocznie się Msza Święta.  

Niech wspólne uczestnictwo w tym religijnym wydarzeniu będzie okazją do rodzinnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego, wspólnego kolędowania i radości bycia razem.  

Na owocne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego oraz na cały Nowy Rok 2021 z serca błogosławię.   

Bp. Krzysztof Włodarczyk