II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

03.01.2021

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.

W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,

a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.  (J 1, 1-5)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Przypominamy, że każdego dnia, obowiązuje limit uczestniczących we Mszy św. – w naszym kościele to 36 osób i osoby zaangażowane w liturgię. Bardzo prosimy o zrozumienie i stosowanie się do tego wymogu służb sanitarnych.
  2. Kolędę, w trwającym czasie pandemii zastępujemy spotkaniami w kościele na wieczornych „kolędowych” Mszach św. Odbywają się one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Msze św. sprawowane są w intencji Parafian z poszczególnych ulic z naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą ogarniamy obecnych, a także te osoby, które z różnych względów, nie uczestniczą w modlitewnych spotkaniach. Program Mszy św. został wydrukowany na kolorowych kartach, odróżniających je od ogłoszeń. Podobnie jak ogłoszenia wyłożony jest on w kruchcie na stoliku. Bardzo prosimy o zabranie go wraz z ogłoszeniami do swoich domów i do swoich sąsiadów. List do Parafian i plan Mszy św. kolędowych w2021
  3. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbędzie się w późniejszym czasie.
  4. W środę obchodzimy w liturgii Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną Świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na misje.
  5. Najbliższy termin bierzmowania w naszej Parafii planowany jest na 13. lutego br. podczas Mszy św. o godz. 10.00. Przystąpi do niego młodzież z klasy I i II szkoły średniej. Pierwsze ze spotkań przygotowujących do tego sakramentu odbędzie się w sobotę 23. stycznia o godz. 10.00 w kościele.
  6. Biuro Parafialne ze względu na chorobę wszystkich jego pracowników będzie zamknięte aż do 7. stycznia 2021 roku!!!
  7. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.
  8. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
  10. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Jacka Krysiaka, śp. Piotra Polewskiego, śp. Bohdanę Myszkę-Kowalewską i śp. Małgorzatę Brzozowską.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..