II Niedziela Adwentu

04.12.2016

Jednych złości wezwanie: „Nawracajcie się”, innych zaś raduje, gdyż świadomi swoich grzechów i ułomności, odczuwają potrzebę zachęty do zmagania się z nimi. Ci drudzy nie chcą przegapić nadchodzącego królestwa niebieskiego. Przygotowują drogę dla Pana, podejmują wysiłek prostowania ścieżek swego życia, czuwają. Wiedzą, że pogrążeni w wewnętrznym śnie, mogliby nie usłyszeć wołania Księcia Pokoju, który przybywa, aby strapionym przynieść zapowiedź raju.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Gościmy dzisiaj w naszej Parafii Ojca Piotra Kurkiewicza, misjonarza z Krasiłowa na Ukrainie, gdzie jest dyrektorem Domu Rekolekcyjnego i prowadzi wiele dzieł ewangelizacyjnych i humanitarnych. Ofiary, które Ojciec Piotr będzie zbierał przed kościołem przeznaczone są na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci i młodzież gimnazjalną. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

 3. Dzisiaj wspólnoty Domowego Kościoła i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizują w kruchcie kościoła Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Ofiary za nabywane przedmioty są dowolnej wielkości.

 4. Od dzisiaj w kruchcie kościoła można nabywać świece wigilijne. Przypominamy, że dochód ze świec stanowi wsparcie akcji WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Cena minimalna świecy małej to 5 zł, natomiast dużej 15 zł.
 5. W czwartek obchodzimy w liturgii Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i o 18.30.
 6. W dniach od 10 do 14 grudnia odbywać się będą w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas Ks. Janusz Konysz, diecezjalny moderator Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej oraz proboszcz parafii pw. Św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy (na Czyżkówku). Rekolekcje skierowane są do wszystkich parafian dorosłych jak i do młodzieży. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w nich w ramach obowiązkowego przygotowania do przyjęcia bierzmowania. W tym tygodniu do skrzynek pocztowych zostanie dostarczony szczegółowy plan spotkań rekolekcyjnych. Zaproszenie na Rekolekcje Adwentowe
 7. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się we wtorek 13 grudnia. W sąsiedniej parafii pw. Bł. Michała Kozala Bp. i M., w czwartek 22 grudnia.
 8. W przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy św. święcić będziemy opłatki na stół wigilijny, które po skończonej liturgii będzie można zabrać do domu. Poświęcone opłatki rozdajemy za darmo. Jeżeli ktoś poczuwa się do złożenia przy tej okazji ofiary na cele dobroczynne, będzie mógł to uczynić – będą wystawione koszyki.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierane będą pod chórem składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na spotkanie. Więcej informacji na plakacie. Plakat: Duszpasterstwo Nauczycieli
 11. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa zaprasza dzieci w dniu Świętego Mikołaja (wtorek) do katedry na godz. 16.00. W programie spotkania: przedstawienie przygotowane przez dzieci z Zespołu Szkół Katolickich, Msza św. oraz poświęcenie przyniesionych figurek Dzieciątka Jezus
 12. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład Ks. Prof. dr. hab. Waldemara Chrostowskiego pod tytułem: Pierwsza Biblia Kościoła: Septuaginta. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia (środa) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).
 13. W Niedzielę 15 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert Betlejem w Bydgoszczy. Nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem. Zapraszamy na to wydarzenie. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł można zamawiać w Biurze ParafialnymPlakat: Betlejem w Bydgoszczy
 14. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Dziękujemy za składane ofiary i za każdą życzliwość oraz świadczone dobro. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na remonty.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Adwentu