II Niedziela Adwentu

06.12.2020


Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jak jest napisane u proroka Izajasza: „oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”, wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. i tak głosił: „idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, on zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym”. (Mk 1, 1-8)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj zbierane są do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dzisiaj można zaopatrywać się (do wyczerpania) w świece wigilijne. Cena małej świecy 6 zł, dużej 15 zł.
 3. Msze św. roratnie odprawiamy codziennie – od poniedziałku do soboty – rano o godz. 7.30.
 4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.30 (Roraty) i o 18.30.
 5. Prosimy by na spowiedź św. adwentową, wykorzystać cały czas do świąt, tak by nie tworzyły się kolejki przed konfesjonałami. Spowiadamy w dni powszednie 30 minut przed Mszą św. i w konieczności, także po Mszach św., natomiast w niedziele tylko w czasie Mszy św. Bardzo prosimy o zachowanie odległości 2 metrów między oczekującymi na spowiedź.
 6. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy we wtorek 22. grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w Biurze Parafialnym.
 7. Zbliżającą się tradycyjną Kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie, w czasie pandemii zastąpimy spotkaniami w kościele na wieczornych Mszach św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Te Msze św. sprawowane będą w intencji Parafian z poszczególnych ulic z naszej Parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą ogarniać będziemy obecnych, a także te osoby, które z różnych względów, nie będą uczestniczyć w modlitewnych spotkaniach. Program Mszy św. dla poszczególnych ulic podamy w najbliższym czasie.
 8. Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku – od godz. 10.00 do 12.00.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary. Ostatnio zakupiliśmy i zmieniliśmy oświetlenie wewnątrz kościoła (pod chórem i w kruchcie). Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na świąteczną dekorację kościoła i dalsze inwestycje w obiektach parafialnych.
 10. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 11. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 12. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 13. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Zofia Burzyńska i śp. Zbigniew Mindykowski, którego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. we wtorek o godz. 11.30 na cmentarzu Trójcy Świętej na Błoniu.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Adwentu

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta dla naszego kościoła wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą; dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..