II Niedziela Adwentu

9.12.2018

W codziennym życiu zdarza się nam spotykać ludzi bardzo krytycznych i wymagających, którzy łatwo dostrzegają nasze wady i błędy, obnażając je ciętym językiem. Zazwyczaj nie darzymy ich sympatią, często wręcz ich ignorujemy. A przecież mają oni w sobie coś z Jana Chrzciciela, surowego proroka wzywającego do nawrócenia. Surowość, z jaką drugi człowiek widzi nasze wady i błędy, nie zawsze jest wynikiem jego stronniczości. Często może być reakcją na naszą zatwardziałość serca i wezwaniem do przemiany życia.

W drugą niedzielę miesiąca naszą wdzięczną modlitwą otoczmy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W kruchcie można zaopatrywać się w świece wigilijne i opłatki. Cena małej świecy 5 zł, dużej 15 zł. Ofiary składane przy okazji odbierania opłatków przeznaczamy na świąteczny wystrój naszej świątyni.
 2. Dzisiaj zbierane są składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci i młodzież klas VII, VIII i gimnazjum. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Dzisiaj zbierane są do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. Od dzisiaj wystawione są w naszym kościele kosze na żywność o długim terminie ważności oraz środki czystości, które w paczkach świątecznych przekażemy potrzebującym.
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je dla nas Ks. Arkadiusz Muzolf, odpowiedzialny za duszpasterstwo rodzin w Diecezji Bydgoskiej. W najbliższych dniach trafią do skrzynek pocztowych ulotki m.in. z programem rekolekcji. Plan Rekolekcji Adwentowych – plik PDF
 7. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele odbędzie się we wtorek 18 grudnia, natomiast w sąsiedniej parafii pw. Bł. Michała Kozala w czwartek 20 grudnia. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy w piątek 21 grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 8. W sobotę 5 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert Betlejem w Bydgoszczy. Nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem. Zapraszamy na to wydarzenie. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł można nabyć w Biurze Parafialnym.
 9. W przyszłą niedzielę, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na działanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Diecezjalnego Zarządu Akcji Katolickiej we wtorek o godz. 13.00 w plebanii,
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. w plebanii,
 • Seminarium Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na wieczornej Mszy św.,
 • Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w czwartek po wieczornej Mszy św. w plebanii,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Fojucik.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Adwentu