I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024

Najdrożsi: Chrystus raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł nawet ogłosić zbawienie duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz zostało uratowanych przez wodę. Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zwróconą do Boga prośbę o dobre sumienie, dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali aniołowie i Moce, i Potęgi. (1 P 3,18-22)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE        

 1. Ukrainę już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, a jej mieszkańcy z każdym kolejnym dniem coraz mocniej odczuwają ubóstwo, głód i strach. Wobec tego cierpienia nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni, dlatego, w nawiązaniu do apelu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk zarządza, aby we wszystkich parafiach naszej diecezji, po każdej Mszy Świętej w I Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 18 lutego br., zorganizować zbiórkę pieniężną do puszek.
 2. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 18.00.
 3. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami odprawiane są we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.45.
 4. Najbliższy termin bierzmowania w naszej Parafii to 19 czerwca 2024 r. podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 5. Przypominamy, że zakrystii można nabywać Wielkopostnik (kalendarzyk dla dzieci), który pomoże całej rodzinie przygotować się na Święta Wielkanocne. Koszt 24 zł.
 6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 7. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym.
 8. Spotkanie dla Marianekw sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym.
 9. Katecheza dla uczniów klas II szkół podstawowych odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 11.00.
 10. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w sobotę 10 marca: o godz. 9.00 kl. I szkoły średniej, o godz. 10.00 kl. VIII i o godz. 11.00 kl. VII w sali w domu parafialnym.
 11. Przy figurze św. Jana Pawła II wyłożona jest Księga Abstynencji.
 12. Organizujemy parafialny wyjazd na Wakacje z Misjami” w Misyjnym Centrum Rekolekcyjno – Formacyjnym Księży Werbistów w Ocyplu. Kolonie są dla dzieci (od 10 do 15 lat), w terminie 7-16 sierpnia br.  Osoby zainteresowane proszone są o zabranie informacji o w/w koloniach ze stolika w kruchcie kościoła oraz o wypisanie karty zgłoszeniowej i przekazanie jej Siostrze Gabrieli.
 13. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 14. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 15. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary i świadczoną pomoc.
 16. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary pieniężne na wsparcie pracy misjonarzy.
  Po Mszach św. będą zbierane ofiary pieniężne do puszek na wsparcie pracy misjonarzy.
 17. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 18. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 19. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: I Niedziela Wielkiego Postu