I Niedziela Wielkiego Postu

01.03.2020

Pokusa nie jest jeszcze grzechem, jest raczej flirtem czy próbą uwodzenia. Bywa jednak, że flirt staje się niebezpieczna, a my całkowicie podatni na propagandę złego. Dlatego tak ważne jest, by zobaczyć Jezusa w Jego walce z pokusami. W tej walce „pokonuje” grzech pierwszych ludzi. Nowy Adam broni się słowem Bożym, które jest jego orężem w spotkaniu z kusicielem. Napisane jest: nie samym chlebem żyje człowiek, nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon. Zwycięstwo jest w posłuszeństwie Słowu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W najbliższą środę przypada święto Św. Kazimierza Królewicza. W dniu imienin Ks. Kanonika otoczmy Czcigodnego Solenizanta naszą serdeczną i wdzięczną modlitwą oraz życzeniami Bożego błogosławieństwa w Jego życiu i posłudze kapłańskiej.
 2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi odprawiamy w niedziele o godz. 16.45.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy: z udziałem dzieci w piątki o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek III Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Po południu od godz. 16.30 do 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 6. W najbliższy piątek, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, pokoju na świecie, naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii dr. Waldemara Różyckiego, dyrektora Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy.
 8. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę na nabożeństwie po porannej Mszy św.,
 • ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Znaleziono ślubną obrączkę, którą można odebrać w Biurze Parafialnym.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary. W Środę Popielcową zebraliśmy i przekazaliśmy na rzecz hospicjów z terenu naszej Diecezji kwotę 4411 zł 23 gr i 2 dolary amerykańskie.
 3. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na uregulowanie rachunków za ogrzewanie kościoła, bieżące naprawy i remonty (np. bramy od strony ul. Grajewskiej; awarii uległy także organy – dzisiaj Pan Organista gra na zastępczym instrumencie).
 4. W przyszłą niedzielę, przed kościołami w całej Polsce, zbierane będą ofiary na misje.
 5. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: I Niedziela Wielkiego Postu