I Niedziela Adwentu

27.11.2016

Czy jesteśmy gotowi stanąć przed obliczem Chrystusa? Stawiając to ważne pytanie, liturgia pierwszej niedzieli Adwentu wzywa nas do czuwania, do odrzucania uczynków ciemności, do zaparcia się siebie. Jednocześnie jednak daje nadzieję, że przyjście Pana przyniesie nam nie potępienie i karę, lecz radość, pokój i spełnienie wszystkich naszych tęsknot. Obyśmy uczestnicząc w tej Eucharystii zapragnęli iść z radością na spotkanie Pana drogą nawrócenia, ufni, że na jej końcu czeka nas szczęście, którego zapowiedzią jest Boże Narodzenie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci i młodzież gimnazjalną. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający przy naszej Parafii zaprasza na prelekcję, która odbędzie się w poniedziałek (jutro) o godz.19.10 (zaraz po Mszy św. wieczornej). Tematem będzie: Dziesięć przykazań Bożych odczytanych na nowo. Prelekcję wygłosi dr Marcin Chrostowski z parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Łochowie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w czasie wieczornej Mszy św., a po niej na nabożeństwie modlić będziemy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Na modlitewne czuwanie zaprasza III Krąg Domowego Kościoła.
 4. W piątek po rannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17.00 do 18.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, w naszym kościele, rozpocznie się całonocne czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Na stole w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Prosimy by wpisywały się tylko osoby, które na pewno będą mogły być obecne w kościele w wybranej przez siebie godzinie. Łączy się to z wielką odpowiedzialnością za bezpieczeństwo kościoła. Wszyscy pozostali mogą przyjść w dowolnym czasie. Całonocne czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 6. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu wspólnoty Domowego Kościoła i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizują w kruchcie kościoła Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Ofiary za nabywane przedmioty są dowolnej wielkości.
 7. Organizatorzy Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli, w ramach przygotowań do Orszaku 2017 r., zapraszają w najbliższą sobotę, 3 grudnia w godz. 11.00 – 14.00, do naszej sali parafialnej, na warsztaty, których celem jest przygotowanie strojów dla dzieci. Więcej informacji na plakacie, który znajduje się na tablicy ogłoszeń. Plakat: Warsztaty …
 8. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek przed kościołem ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 9. Od przyszłej niedzieli będą wystawione w naszym kościele kosze na żywność o długim terminie ważności oraz środki czystości na paczki świąteczne dla najuboższych.
 10. W Zespole Szkół nr 23 przy ul. Nakielskiej 273 trwa akcja pomocy Rodakom na Wileńszczyźnie. Zbierane są słodycze. Akcja potrwa do 5 grudnia.
 11. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w świece wigilijne, natomiast opłatki poświęcimy i będziemy rozdawać w III Niedzielę Adwentu. 

 12. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład Ks. Prof. dr. hab. Waldemara Chrostowskiego pod tytułem: Pierwsza Biblia Kościoła: Septuaginta. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia (środa) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).
 13. W Niedzielę 15 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert Betlejem w Bydgoszczy. To jedno z 11 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach w wykonaniu takich gwiazd estrady i osobowości muzycznych jak: TGD (Zespół Trzecia Godzina Dnia), Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Koncert poprowadzi Marek Zając. Nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł można zamawiać w Biurze ParafialnymPlakat: Betlejem w Bydgoszczy
 14. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu.
 15. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę na nabożeństwie po porannej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Stanisław Głowacki oraz śp. Jadwiga Malach.

Plik PDF do pobrania: I Niedziela Adwentu