I Niedziela Adwentu

27.11.2022

Bracia: Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień. Odrzućmy więc uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła. Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości. Ale przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie troszczcie się zbytnio o ciało, dogadzając żądzom. (Rz 13,11-14)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy niedzielę świadectw. Małżeństwa należące do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie podczas każdej Mszy Św. dają świadectwo o swoim życiu z Chrystusem. Katechezy podczas niedzielnych Mszy Św.  głosi Karol Rawicz-Kostro.
 2. Dzisiaj, po Mszach św., przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na cele statutowe Akcji Katolickiej.
 3. Od poniedziałku w Biurze Parafialnym, a od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła, można zaopatrywać się w świece wigilijne. Cena małej świecy 10 zł, dużej 18 zł.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy święcić i rozdawać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na świąteczny wystrój naszej świątyni.
 5. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci, kandydatów do bierzmowania i pozostałą młodzież. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30!
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie – prelekcję w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej do sali parafialnej w plebanii. Prelekcję wygłosi Pani mgr Helena Dobaczewska-Skonieczka, poetka, eseistka, wieloletnia animatorka kultury, członkini Związku Literatów Polskich i wieloletnia instruktorka ZHP, wyróżniona przez Ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka medalem-statuetką: Twórca kultury 2022 w ramach 41 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Tematem prelekcji będzie: Twórczy wkład w kulturę chrześcijańską. Po wykładzie możliwość zakupu książek.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek II Krąg Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. i następującą zaraz po niej adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek po rannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania oraz pozostałej młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17.15 do 18.30.
 8. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano około godz. 7.00 nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Prosimy o zapisy.
 9. W przyszłą niedzielę poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 10. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 11. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.30, małżeństwa należące do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie będą w sali parafialnej w plebanii do dyspozycji dla małżeństw zainteresowanych formacją w tej wspólnocie.
 12. W trzecią niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe dla naszej Parafii. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 13. Wizytę kolędową u Parafian, w tradycyjnej formie, rozpoczniemy 27 grudnia.
 14. Z radością informujemy, że Nasi ministranci zajęli 4 miejsce w diecezjalnym turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy!
 15. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym,
 • Służby Liturgicznej, ministrantów, kandydatów na ministrantów, lektorów i nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w sobotę o godz. 11.00 w sali w domu parafialnym.
 1. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 i w czwartek dodatkowo od godz. 17.00 do 18.00.
 2. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 5. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączona jest książeczka z rozważaniami na grudzień.
 6. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: I Niedziela Adwentu

Bardzo dziękujemy Firmie OPUS Stroje Komunijne

za ufundowanie

dziewczynkom z grupy parafialnej

Dzieci Maryi tzw. Mariankom

strojów liturgicznych

 OPUS Stroje Komunijne

 1. Nyska 61 A

50-505 Wrocław

tel. 71/792-11-70

www.strojekomunijne.pl

e-mail: kontakt@strojekomunijne.pl