I Niedziela Adwentu

28.11.2021

Bracia: Pan niech pomnoży liczbę waszą i niech spotęguje waszą wzajemną miłość dla wszystkich, jaką i my mamy dla was; aby serca wasze utwierdzone zostały jako nienaganne w świętości wobec Boga, Ojca naszego, na przyjście Pana naszego Jezusa wraz ze wszystkimi Jego świętymi. A na koniec, bracia, prosimy i zaklinamy was w Panu Jezusie: według tego, coście od nas przejęli w sprawie sposobu postępowania i podobania się Bogu i jak już postępujecie, stawajcie się coraz doskonalszymi! Wiecie przecież, jakie nakazy daliśmy wam przez Pana Jezusa.  (1 Tes 3,12-4,2)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj po Mszach św., w kruchcie, zbierane są składki Towarzystwa Przyjaciół KUL i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Także dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na cele statutowe Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej i naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 3. Od dzisiaj w zakrystii, od poniedziałku w Biurze Parafialnym, a od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła, można zaopatrywać się w świece wigilijne. Cena małej świecy 8 zł, dużej 15 zł.
 4. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci, kandydatów do bierzmowania i pozostałej młodzież. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję zatytułowaną Jan Michalski, Bydgoszczanin, biskup, Polak, która odbędzie się w poniedziałek, a więc jutro, o godz. 15 (po wieczornej Mszy św.). Wygłosi ją Ks. dr Michał Damazyn.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy święcić i rozdawać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na świąteczny wystrój naszej świątyni.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek V Krąg Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. i następującą zaraz po niej adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek po rannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania oraz pozostałej młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17.15 do 18.30.
 8. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano około godz. 7.00 nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby, które adorując Najświętszy Sakrament mogą jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo świątyni w konkretnej godzinie czuwania, prosimy o zapisy.
 9. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w piątek o godz. 17.00.
 1. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 i w czwartek dodatkowo od godz. 17.00 do 18.00.
 2. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 5. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Melanię Wolską i śp. Elżbietę Rybacką.

Plik PDF do pobrania: I Niedziela Adwentu

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.