I Niedziela Adwentu

29.11.2020

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!”. (Mk 13, 33-37) 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj święcimy i rozdajemy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na świąteczny wystrój naszej świątyni.
 2. Od jutra w Biurze Parafialnym, a od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła, można zaopatrywać się w świece wigilijne. Cena małej świecy 6 zł, dużej 15 zł.
 3. Msze św. roratnie odprawiać będziemy codziennie, w dni powszednie, rano o godz. 7.30. Wyjątek stanowią te dni, w które obchodzimy liturgiczne uroczystości i święta. Najbliższe roraty odprawimy we wtorek. Wszystkie wieczorne Msze św. w dni powszednie będą o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, V Krąg Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. i następującą zaraz po niej adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek po rannej Mszy św. udamy się wcześniej do zgłoszonych chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania oraz pozostałej młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17.45 do 18.30.
 5. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 pierwszosobotnim nabożeństwem Bractw Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni w konkretnej godzinie czuwania. Tych osób potrzeba znacznie więcej niż zwykle i dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się one na konkretną godzinię nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 6. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 7. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy we wtorek 22. grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w Biurze Parafialnym.
 8. Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary. Ostatnio zakupiliśmy do naszego kościoła nową, automatyczną kropielnicę (aspersorium), za ponad 3300 zł. Znajduje się ono pod chórem, przy figurze św. Antoniego. Po wyciągnięciu dłoni, dozuje ono jedną kroplę wody święconej.
 10. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 11. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 12. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na grudzień.
 13. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Zdzisław Lewandowski i śp. Bernard Brzeziński, poprzedni zarządca naszego parafialnego cmentarza.

Plik PDF do pobrania: I Niedziela Adwentu

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta dla naszego kościoła wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą; dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..