I Niedziela Adwentu

01.12.2019

Czy jesteśmy gotowi stanąć przed obliczem Chrystusa? Stawiając to ważne pytanie, liturgia pierwszej niedzieli Adwentu wzywa nas do czuwania, do odrzucania uczynków ciemności, do zaparcia się siebie. Jednocześnie jednak daje nadzieję, że przyjście Pana przyniesie nam nie potępienie i karę, lecz radość, pokój i spełnienie wszystkich naszych tęsknot. Obyśmy uczestnicząc w tej Eucharystii zapragnęli iść z radością na spotkanie Pana drogą nawrócenia, ufni, że na jej końcu czeka nas szczęście, którego zapowiedzią jest Boże Narodzenie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj święcimy i rozdajemy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na świąteczny wystrój naszej świątyni.
 2. Dzisiaj w Biurze Parafialnym, a od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła, można zaopatrywać się w świece wigilijne. Cena małej świecy 6 zł, dużej 15 zł.
 3. W przyszłą niedzielę będą zbierane składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci, kandydatów do bierzmowania i pozostałej młodzież. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. I Krąg Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. i następującą zaraz po niej adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek po rannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania oraz pozostałej młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17.15 do 18.30.
 6. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano około godz. 7.10 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby, które adorując Najświętszy Sakrament mogą jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo świątyni w konkretnej godzinie czuwania, prosimy o zapisy.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy w liturgii Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 8. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 9. Od przyszłej niedzieli będą wystawione w naszym kościele kosze na żywność o długim terminie ważności oraz środki czystości, które w paczkach świątecznych przekażemy potrzebującym.
 10. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu.
 11. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele odbędzie się we wtorek 17 grudnia, natomiast w sąsiedniej parafii pw. Bł. Michała Kozala w czwartek 19 grudnia. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy w piątek 20 grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 12. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na cykl katechez przedślubnych dla narzeczonych. Najbliższe spotkanie dla par narzeczonych 5 grudnia o godz. 18.30 w parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy. 
 13. Zapraszamy pary małżeńskie do skorzystania z organizowanych przez Duszpasterstwo Rodzin warsztatów Po drugiej stronie lustra… przeznaczonych dla małżonków, którzy pragną polepszyć wzajemną komunikację, nauczyć się nazywać emocje oraz odkryć inne ważne sprawy pomocne w pogłębieniu lub uzdrowieniu relacji małżeńskich. Warsztaty odbędą się w dniach 6-7 grudnia.
 14. Dobra żona i teściowa – spojrzenie biblijne to temat kolejnego spotkania Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Bydgoskiej, które odbędzie się 12 grudnia w parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy, po Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety.
 15. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składki z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: I Niedziela Adwentu