V Niedziela Zwykła

05.02.2017

Najgłębsza ciemność w ludzkim sercu to egoizm i nieczułość. Czynią one człowieka więźniem duchowych mroków, nawet jeśli “błyszczy on słowem i mądrością”. Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu, zapalił ogień miłości, zdolny rozproszyć wszelką ciemność. Stał się dla nas wcieloną troską i miłosierdziem Boga. Blask bijący od krzyża rozprasza mroki naszego egoizmu, życia dla siebie, i wypełnia nasze serca miłosierną miłością. Sprawia że “ światło jaśnieje w ciemnościach, a ciemność staje się południem.”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W czwartek 9 lutego zapraszamy wszystkich do udziału w przypadającej w naszej Parafii adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o godz. 15.00. równocześnie w naszym kościele i w kaplicy domowej Sióstr Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00, w kościele o godz. 18.15.
 2. W sobotę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, a zarazem XXV Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 7.30 będzie okazja do przyjęcia sakramentu chorych. Zachęcamy do tego nie tylko chorych, ale także wszystkie osoby w podeszłym wieku.
 3. W gablocie ogłoszeń oraz na stronie parafialnej umieszczono terminy spotkań kandydatów, poprzedzające bezpośrednio uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. Parafialny bal karnawałowy odbędzie się 25 lutego w restauracji u Hołosia. Zaproszenia można już rezerwować w Biurze Parafialnym. W gablocie wywieszony jest plakat, na którym można znaleźć więcej informacji.
 5. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodniej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15,
 • Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w czwartek po wieczornej Mszy św. na plebanii,
 • Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej/
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zaprasza na XVIII Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej. Rozpocznie się ono w piątek 10 lutego o godz. 17.00 i potrwa do godzin południowych niedzieli 12 lutego.
 2. Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie zaprasza na konferencję zatytułowaną: Fascynacje młodych. Moda. Kult ciała. Pseudopotrzeby, która odbędzie się w sobotę 18 lutego w Domu Polskim w Bydgoszczy przy ul. Grodzka 1, w godz. od 9.00 do 17.00. Zaproszenie kierowane jest do rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wstęp wolny. Szczegółowy program na plakacie w gablocie ogłoszeń. 
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym numerze relacja z minionego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. Bardzo dziękujemy tym, którzy dopomogli w posprzątaniu świątecznej dekoracji naszego kościoła.
 5. Dziękujemy za składane ofiary i wszelką życzliwość. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na opłaty za ogrzewanie kościoła oraz na cele remontowe. Z bieżących prac, powoli dobiega końca remont mieszkania wikariuszowskiego.
 6. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 7. Módlmy się za wszystkich bliskich naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Zwykła