Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25.12.2016

Nasze życzenia rozpoczynamy wierszem ks. Jana Twardowskiego:

Pomódlmy się w Noc Betlejemską, 
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania, 
By wszystko się nam rozplątało, 
Węzły, konflikty, powikłania. 
Oby się wszystkie trudne sprawy 
Porozkręcały jak supełki, 
Własne ambicje i urazy 
Zaczęły śmieszyć jak kukiełki. 
Oby w nas paskudne jędze 
Pozamieniały się w owieczki, 
A w oczach mądre łzy stanęły 
Jak na choince barwnej świeczki. 
Niech anioł podrze każdy dramat 
Aż do rozdziału ostatniego, 
I niech nastraszy każdy smutek, 
Tak jak goryla niemądrego. 
Aby wątpiący się rozpłakał 
Na cud czekając w swej kolejce, 
A Matka Boska – cichych, ufnych – 
Na zawsze wzięła w swoje ręce.

 Łamiąc się opłatkiem życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej świątyni zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i pomyślności na 2017 rok.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 1. Decyzją Ks. Biskupa Jana Tyrawy Ks. Sławomir Patelski z dniem 1 stycznia 2017 r. został odwołany z funkcji wikariusza w naszej Parafii i mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Barbary w Radawnicy. Ks. Proboszczowi gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze proboszczowskiej. Dziękujemy także za pełną poświęcenia pracę w naszej Parafii. W uroczysty sposób podziękujemy Ks. Sławkowi podczas Mszy św. kończącej rok w najbliższą sobotę 31 grudnia o godz. 17.00. Całość poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu na zakończenie roku połączoną z nabożeństwem dziękczynno-ekspiacyjnym. Adorację rozpoczniemy o godz. 16.00. Dekret Ks. Biskupa
 2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego.
 3. 1 stycznia, w imię Boże wkraczamy w Nowy Rok 2017. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym dniu Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Pierwsza Msza św. o godz. 9.00, pozostałe o godz. 10.30, 12.00 i 17.30.
 4. Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła odbędzie się w niedzielę 1 stycznia po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej.
 5. W niedzielę 15 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert Betlejem w Bydgoszczy. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł można zamawiać w Biurze Parafialnym. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 6. Kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia od godz. 15.30 u Parafian przy ul. Kartuska (od końca), a następnie ul. Sztumska (nr parzyste od początku) – 1 ksiądz, ul. Kartuska (od początku) i ul. Sztumska (nr nieparzyste od początku) – 2 ksiądz; ul. Nakielska nr 88 i 90, ul. Wiosenna (od początku), ul. Spacerowa nr 1 i 3, a następnie ul. Plażowa (od końca) – 3 ksiądz; w środę 28 grudnia od godz. 15.30 Jesienna (od początku) i ul. Kościerska (od początku) -1 ksiądz, ul. Letnia (od początku) i ul. Przedwiośnie (od końca) – 2 ksiądz, ul. Wejherowska (od początku) – 3 ksiądz; w czwartek 29 grudnia od godz. 15.30 ul. Kwidzyńska, następnie ul. Biłgorajska i ul. Krośnieńska – 1 ksiądz, ul. Grajewska (od końca) i Tczewska (od początku) – 2 ksiądz, ul. Tczewska (od końca) – 3 ksiądz, w piątek 30 grudnia od godz. 15.30 ul. Ślesińska (od końca) – 1 ksiądz, ul. Spacerowa (od ul. Głogowskiej do ul. Kościerskiej) – 2 ksiądz, ul. Wolińska i Strzegowska – 3 ksiądz; poniedziałek 2 stycznia od godz. 15.30 ul. Głogowska (nr parzyste od końca) – 1 ksiądz, ul. Głogowska (nr nieparzyste od końca) – 2 ksiądz i być może (potwierdzimy to w przyszłą niedzielę) ul. Radomska i ul. Głogowska (nowe domy) – 3 ksiądz.
 7. W najbliższy piątek w liturgii obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 7.30 rano.
 8. Spotkania Domowego Kościoła: V Kręgu w czwartek i I Kręgu piątek.
 9. Parafialny bal karnawałowy odbędzie się 25 lutego przyszłego roku w restauracji u Hołosia. Zaproszenia można już rezerwować u ks. Sławka.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 11. Dziękujemy za składane ofiary.
 12. Módlmy się za naszych zmarłych krewnych i przyjaciół.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Narodzenia Pańskiego