XXIV Niedziela Zwykła

11.09.2016

Ołtarz, przy którym gromadzimy się dla sprawowania Mszy świętej, może być słusznie nazwany Kalwarią, ponieważ powtarza się na nim w sposób bezkrwawy Ofiara krzyża. Z tej też racji właśnie tutaj mamy coraz dogłębniej rozumieć, że w krzyżu jest nie tylko cierpienie, lecz także zbawienie i miłości nauka. Uczestnicząc w Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa, mamy zdobywać nową siłę do podjęcia naszego codziennego krzyża, a więc ciężaru życia zgodnego z Ewangelią, cierpienia fizycznego lub moralnego czy nawet prześladowania dla sprawiedliwości.

W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca, naszą wdzięczną pamięcią modlitewną otaczamy tych, którzy swoją modlitwą, cierpieniem i ofiarami materialnymi wspierają dzieła remontowe przy naszym kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj po Mszach św. rozdawane są formularze zgłoszeniowe dla dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży i dorosłych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Wypełnione deklaracje prosimy oddać w przyszłą niedzielę, najlepiej podczas Mszy św. o godz. 10.30. Przypominamy, że najbliższa I Komunia Święta w naszej Parafii będzie 28 maja 2017 roku podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 2. pielgrzymka2Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje trzydniową pielgrzymka do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Inwałdu i Częstochowy w dniach 23-25 września. Koszt tej pielgrzymki szacowany jest na około 370 zł i obejmuje przejazd, wstępy, noclegi, wyżywienie, opiekę przewodników i ubezpieczenie. Zapisy w Biurze Parafialnym. Zostały ostatnie wolne miejsca. Prosimy osoby już zapisane o uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia i wpłatę należności  za pielgrzymkę.
 3. W środę w liturgii obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.30 i 18.30.
 4. W przyszłą niedzielę zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Ojczyzny zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.
 5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na XVII Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej w dniach 23 – 25 września br. Szczegóły na informacjach w gablocie.
 6. Kuria Biskupia w Bydgoszczy organizuje kolejny kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego w dniach 3 i 4 listopada br. Wykłady odbywać się będą w gmachu Kurii przy ul. Ks. Malczewskiego 1 w godzinach od 16.00 do 19.00. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 28. października na email: jarzembowski@swietywojciech.pl lub pod numerem tel.: 667 299 997, 52 366 98 21.
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Pogodnej Wspólnoty  w poniedziałek o godz. 16. w sali parafialnej,
 • Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. na plebanii,
 • Chóru parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.

8. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.

9. Dziękujemy za składane ofiary.

10. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXIV Niedziela Zwykła