Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

29.12.2019

Życie rodzinne to nie sielanka. Widać to w wydarzeniach spotykających Świętą Rodzinę, która zmuszona jest ratować życie Dziecka pospieszną ucieczką do obcego kraju. Jednak Józef i Maryja przyjmują trudy w jedności, we wzajemnym szacunku, znajdują oparcie w sobie nawzajem. Nas także Bóg zachęca dziś do wzajemnej miłości, a znając naszą słabość, także do cierpliwości, do przebaczenia, do pokornego znoszenia jedni drugich. To od nas zależy, czy skupimy się na sobie i swoich racjach, czy na słowie Chrystusa, które wprowadza pokój.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00, podziękujemy Panu Bogu za mijający rok.
 2. W środę wkraczamy w Nowy Rok. Jest to zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszą Mszę św. odprawimy o godz. 9.00, pozostałe według porządku niedzielnego. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 7.30.
 3. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: w poniedziałek 30 grudnia od godz. 15.30 – ul. Polanicka (od nr końcowych) i następnie ul. Dęblińska (od nr początkowych) – 1 ksiądz; w czwartek 2 stycznia od godz. 15.30 Radomska (od nr początkowych) i ul. Jędrzejowska (od nr końcowych) – 1 ksiądz, ul. Katowicka (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w piątek 3 stycznia od godz. 15.30 ul. Świdnicka (od nr początkowych) i ul. Głogowska (nowe domy) – 1 ksiądz, ul. Kwidzyńska, a następnie ul. Grajewska (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w sobotę 4 stycznia od godz. 13.30 ul. Tczewska (od nr końcowych – 1 ksiądz, ul. Owocowa (od nr końcowych), a następnie ul. Tczewska (od nr początkowych), – 2 ksiądz;  we wtorek 7 stycznia od godz. 15.30 ul. Głogowska (od nr początkowych strona parzysta)– 1 ksiądz, ul. Głogowska (od nr początkowych strona nieparzysta) – 2 ksiądz.
 4. W związku z Kolędą Mszę św. w czwartek odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; w piątek i sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 5. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek i wtorek, a następnie w czwartek i piątek, tylko przed południem.
 6. W pierwszy piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Po południu od godz. 17.30 okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 7. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę, około godz. 7.10.
 8. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbędzie się w przyszłą niedzielę 5 stycznia podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 9. Zapraszamy na VII Bydgoski Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Akcji Katolickiej, Wspólnoty Domowego Kościoła, Chóru Parafialnego i Odnowy w Duchu Świętym dzisiaj po wieczornej Mszy św., w sali parafialnej (spotkanie opłatkowe).
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • II Kręgu Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Domowy Kościół dziękują wszystkim parafianom  za okazany dar serca i hojność podczas przeprowadzonej zbiórki pieniężnej oraz środków spożywczych i czystości w naszej Parafii. Zostały one przekazane w formie paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Bóg zapłać
 3. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Eugeniusza Szymańskiego, którego pogrzeb rozpocznie się w poniedziałek o godz. 11.00 Mszą św. na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Świętej Rodziny