Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

24.11.2019

Król to archaiczne słowo. Kojarzy nam się z bajkami albo z lekcją historii, gdy trudno spamiętać skomplikowane koligacje i daty kolejnych bitew. Jezus jest innym Królem. Nie tylko nie zdobywa, ale nie wybawia nawet sam siebie. Przyszedł, aby dać świadectwo prawdzie (J 18,37). Kiedy zmęczeni naszym zakłamaniem pragniemy wreszcie prawdziwego życia, On uwalnia nas od wszelkiej ułudy grzechu. I wtedy jest Królestwo. Trwa, niewidoczne dla reporterów i komentatorów życia politycznego, bo nie jest z tego świata.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym Służby Liturgicznej oraz Akcji Katolickiej. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 świętować będziemy piątą rocznicę istnienia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy naszej Parafii. Przez całą niedzielę po Mszach św. przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na potrzeby Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej i naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 2. W poniedziałek, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30, w czasie której modlić będziemy się w intencji śp. Pana Zenona Myśliwca, naszego wieloletniego kościelnego, organisty i katechety, w 90. rocznicę jego urodzin.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję zatytułowaną Z wizytą u Ks. Dariusza Białkowskiego w parafii pw. Św. Heleny w Izmirze w Turcji – przekaz za pomocą fotografii i słowa., która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, a więc jutro, o godz. 15 (po wieczornej Mszy św.). Wygłosi ją Pan Piotr z naszej Parafii.
 4. Fundacja NIE-zwykla dla Rodziny oferuje bezpłatny dyżur psychologa. Zapraszamy osoby, które potrzebują konsultacji lub porady w sprawach dotyczących problemów emocjonalnych, trudności w relacjach rodzinnych lub wątpliwości dotyczących prawidłowości w rozwoju dziecka. Możliwość skorzystania z porady w najbliższy czwartek w godz. od 17.15 do 18.15.
 5. Ze względu na krótki w tym roku czas adwentu w przyszłą niedzielę poświęcimy i będziemy rozdawać opłatki na stół wigilijny.
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu..
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę na wieczornej Mszy św. w sali parafialnej,
 • Chóru parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w piątek o godz. 17.00,
 • Kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej w sobotę o godz. 9.00,
 • Kandydatów do bierzmowania z klas VIII w sobotę o godz. 10.00,
 • Kandydatów do bierzmowania z klas VII w sobotę o godz. 11.00,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę na Mszy św. i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na grudzień.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary i wszelką pomoc świadczoną naszej Parafii.
 3. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych. W ostatnim czasie odeszli z tego świata śp. Janina Mazur i śp. Władysław Kołodziej.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata