XVI Niedziela Zwykła

21.07.2019

Kiedy słyszymy o apostolstwie i powołaniu do świętości, przychodzą nam na myśl męczennicy za wiarę, wielcy kaznodzieje, asceci. Wydaje się że życie w rodzinie, zabieganie o sprawy doczesne wyklucza apostolstwo i świętość. Tymczasem potrzeba niewiele albo tylko jednego, Żyjemy aktywnie, czynimy wiele, ale nic nie powinno przesłaniać nam Boga. Niech jedynym powodem naszych działań będzie miłość do Boga i bliźniego! Relacjami kształtowanymi w miłości, wzajemną uwagą i troską, wreszcie dobrze wykonywaną pracą nie tylko można, ale i trzeba się modlić.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
  2. Dzisiaj w kruchcie kościoła są zbierane składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W czwartek w liturgii obchodzimy święto Św. Jakuba Apostoła. Po wieczornej Mszy św. pobłogosławimy nowo zakupione samochody, motory i rowery. Składkę z tego dnia przeznaczamy na wsparcie Akcji Święty Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Ofiary na ten cel można również wrzucać – od dzisiaj do przyszłej niedzieli – do skarbony pod chórem, pod figurą św. Antoniego z Padwy.
  4. W piątek przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W tym dniu naszą szczególną modlitwą otaczajmy wszystkich dziadków i babcie, zarówno żyjących jak i tych, którzy odeszli już z tego świata.
  5. Szkoła Maryi zaprasza na Eucharystyczny Wieczór Uwielbienia w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. Więcej informacji na plakacie.
  6. Dziękujemy za złożone ofiary i za każde okazywane w tych dniach dobro oraz życzliwość. Dziękujemy Akcji Katolickiej, Domowemu Kościołowi i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dopomogli nam w przygotowaniu i godnym przeżyciu naszych parafialnych uroczystości odpustowych. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcję wypieku ciast, przygotowania smalcu i kwaszonych ogórków oraz przygotowali i ugotowali grochówkę. Dziękujemy Chórowi Parafialnemu i zespołowi za uświetnienie śpiewem uroczystości odpustowych. Dziękujemy pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom prowadzącym księdza w czasie procesji i niosącym baldachim. Dziękujemy także tym, którzy uporządkowali zieleń oraz teren przykościelny. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
  8. Dziękujemy za składane ofiary.
  9. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ks. Grzegorza Lewandowskiego, śp. Mariana Walczaka, śp. Faustynę Pieńkos i śp. Krystynę Stefańską.

Plik PDF do pobrania: XVI Niedziela Zwykła